Zpět

Trojanova kouzla nestačila. Švýcarský výběr ve finále B16 pokořil Chodov

09.07.2016 | zik

Chodovu útok na zlatý hattrick nevyšel. Pražský tým ovládl kategorie B12 a B14, ve finále B16 však úplně na vrchol nevystoupal. Team Swiss U17 White jim nedal šanci. V první půli se ještě Češi drželi, pak už jen sledovali koncert soupeře, který je zdolal 5:0. Švýcarsko tak získalo první zlato na Prague Games 2016.

Hrdinou první půle byl brankář Chodova František Trojan, který se blýskl několika parádním zákroky. Ten nejlepší si nachystal na 19. minutu, kdy rukou zachytil míček na brankové čáře. Stovky Švýcarů v hale na Podvinném mlýně jen zklamaně vydechly.

Pražský celek nestíhal a v podstatě stále byl pod tlakem. Jen díky výborné obraně i brankáři Chodova byl stav v půlce utkání 0:0.

Jenže pak udeřil Samuel Schindler. A to hned čtyřikrát. Agilní útočník se dvakrát prosadil hned po přestávce (pokaždé po rychle kombinaci), další gól přidal tři minuty před koncem a ten poslední do prázdné branky při powerplay soupeře. Jeden gól dal i Moritz Wenk a Team Swiss U17 nakonec vyhrál 5:0.