Zpět

Prague Games 2016? Papoušek, Hertl i dominance Northern Stars a Chodova

11.07.2016 | zik

Foto: Pavel Růžička
Už potřinácté se do červencové Prahy sjeli mladí florbalisté a florbalistky ze všech koutů Evropy. Přijeli, aby zažili jedinečnou atmosféru Prague Games a pokusili se porazit co nejvíce soupeřů. Během čtyř dnů se odehrálo mnoho florbalových bitev. Nakonec se nejvíce radovaly kluby Northern Stars a Chodov, které si oba odvezly dvě zlaté medaile.

Prague Games ovšem nejsou jen o vítězstvích. Je to akce, která sbližuje národy, vede mladé ke sportu a podporuje fair play. Turnaj stejně jako loni doprovázela kampaň proti šikaně, která má děti v pozitivní duchu upozornit na problém šikany. K výzvě se přihlásilo přes 100 týmů z mnoha zemí.

 

Do Prahy celkem zavítalo téměř 400 týmů z 12 zemí. Opět dorazila i početná výprava Zug United. Je pravda, že tentokrát chyběl tým z Asie, o exotiku se však úvodní den turnaje postarali překvapiví návštěvníci: papoušek a mýval, které do haly Jedenáctka přinesli dva fanoušci.

   

Turnaj vyvrcholil v sobotu 9.7., kdy byl na pořadu závěrečný den. Všech devět finále se odehrálo v hale Podvinný mlýn. Nejúspěšnějším dívčím týmem byl jednoznačně Northern Stars. Finky ovládly kategorie G14 a G18. Konkurovat jim mohl jen švédský IBK Nacka Wallenstam, který Northern Stars vzal zlato v G16.

 

To u chlapců byla situace zamotanější. I tam se však našel klub, který dominoval: Florbal Chodov. Pražanům se turnaj povedl a urvali dvě zlata (B12 a B14) a jedno stříbro (B16). Zlatý hattrick jim vyfoukli borci ze švýcarského výběru Team Swiss U17 White. Trochu stranou letos zůstala tradičně výborná Bohemka, která získala jen jedno stříbro (B15).  

 

Finálový den zhruba na hodinku zpestřila návštěva Tomáše Hertla, hokejisty San Jose Sharks a českého národního týmu. Ten na turnaj dorazil coby ambasador projektu Praha – Evropské hlavní město sportu 2016. Sympatický hráč udělil cenu pro vítěze B14 a udělal dětem radost. Bohužel už neviděl vrchol dne: finále neprestižnější kategorie B18, ve které letos triumfoval Tatran Střešovice.

 

Na děvčata z Northern Stars i hochy z Tatranu a Chodovy jistě budou chtít navázat jejich dospělí kolegové a kolegyně na Czech Open. To v Praze začne už 11. srpna. O týden dříve proběhne Prague Wheel Open a v listopadu vše zakončí Prague Masters. Je se na co těšit!
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.