Zpět

Zlato z nejvyšší chlapecké kategorie B18 putuje do Švýcarska

14.07.2017 | V

Team Swiss U17 Red sice projel vyřazovací částí turnaje jako horký nůž máslem, ve finále ale narazil na houževnatý odpor. Zápas před zaplněnými tribunami haly na Podvinném mlýně byl velmi vyrovnaný, diváci si na gól museli počkat dlouhých 32 minut, pak ovšem bitva nabrala úplně nové obrátky a skóre se třikrát rychle změnilo. FbŠ Bohemians DDM P-7 přes veškerou snahu nakonec podlehli Švýcarům těsně 2:1.

Bohemka byla po úspěchu v kategorii B16 na finále nejvyšší chlapecké kategorie pořádně natěšená, Švýcaři zase chtěli završit úspěchem svou spanilou jízdu v play-off, a tak ani jeden z týmů nechtěl v prvním poločase ustoupit. První půle tak skončila nerozhodně, a do druhé nastoupily oba celky rozvážně. Bohemians hráli útočněji, ale přesto první gól vsítili z rychlého průniku ve 33. minutě Švýcaři. Jakmile se dostali do vedení, nehodlali se ho už pustit, zostřili svou hru a ve 37. skórovali znovu. Bohemians se ale nehodlali tak lehko vzdát. Odpověděli minutový nátlakem, který korunoval gólem Krbec. Závěrečné dvě minuty Bohemka odehrála bez gólmana, ale ani jedné straně se do konce zápasu už nepodařilo prosadit, takže triumf přeci jen slaví reprezentační tým ze Švýcarska.