Zpět

Zug United má historicky první zlato! Zasloužily se o něj dívky v kategorii G12

První finále letošních Prague Games se odehrálo v bouřlivé atmosféře. Hala na Děkance praskala ve švech. Na tribunách se tísnily dva tábory zapálených fanoušků: ten slovenský a ten švýcarský. V závěrečném zápase kategorie G12 se totiž střetly NTS FK-ZŠ Nemšová a Zug United G12 red. Nakonec se radovaly Švýcarky, které vyhrály 5:2, a zajistily svému týmu historicky první zlato na Prague Games.


Dívky v červenobílých dresech vlétly do útkání s velkou vervou. Daly tři rychlé branky a své soupeřky zaskočily. Dařily se jim svižné protiútoky i střely z větší vzdálenosti. Po chvíli to bylo už 5:0 v jejich prospěch. Slovenky se v závěru první půle vzepnuly a snížily na 5:2. Na chvíli se zdálo, že utkání ještě bude dramatické...

 

Jenže Švýcarky po přestávce hrály opravdu svědomitě, podržela je i brankářka, a proto mohly po konci finále slavit. Výprava Zug United dlouho čekala na první zlato z Prague Games, získala už stříbrné i bronzové medaile, ale pohár jim vždy unikl. Až letos se dočkala - v nové kategorii G12, která na Prague Games existuje prvním rokem.  

 

Konečné pořadí:

1. Zug United G12 red (SUI)

2. NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK)

3. Zurich United blue (SUI), NOLET Zabi Róg (POL) 

 

All Star Team kategorie G12:

Nejlepší střelkyně: Štefánková Patrícia (NTS FK-ZŠ Nemšová)

Nejlepší hráčka: Rahel Inderbitzin (Zug United G12 Red)

Nejlepší brankářka: Anika Suter (Zug United G12 Red)Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.