prague games

Další turnaje

open campsczech openprague mastersprague wheel open

Stockholmské derby B14 pro Huddinge. Strömberg a spol. po dvou letech opět vítězně

07.07.2012 | Tomáš Rambousek

V roce 2010 si Oskar Stromberg a spol. odvezli z Prahy první zlato, to ještě v kategorii B12. O dva roky později triumfují v katergorii B14. Stockholmské derby s AIK vyhráli červenobílí poměrem 6:2, finálový duel sledovalo 1050 diváků!

Huddinge nezačalo svůj poslední zápas na turnaji dobře, šikula William Lejonclou z AIK oběhl bránu a zasunul míček na přední tyč Jonathana Hjelma. Oscar Strömberg sice srovnal, ale pouhé dvě sekundy před koncem poločasu poslal Gnaget do vedení Filip Carlsson.

Gól „do šatny“ ale nakopl Huddinge, které ve druhé půli jasně dominovalo. Během čtyř minut to bylo z 1:2 rázem 3:2 a další góly už jen podtrhly exhibici červenobílých. Mužem zápasu se stal Oscar Stromberg, který zaznamenal hattrick, ale také připravil pozici pro spoluhráče Axela Lindella Nilssona. Nádherný gól na 5:2 jen podtrhl výkon Huddinge, které zlaté medaile vyhrálo zaslouženě.

„Letos to rozhodně bylo těžší, než před dvěma lety. Už jen základní skupina byla hodně kvalitní,“ říká šéf vítězného týmu Fredrik Johansson. „Věřím, že se sem ještě vrátíme, a něco zase zkusíme vyhrát. V Praze se nám líbí,“ usmál se vedoucí Huddinge.

Huddinge na Prague Games slaví už čtvrtý triumf v historii. Ve vitrínách stockholmského klubu se už skví trofeje z roku 2007 – B16, 2010 – B12 a 2011 – B15.