Back

Sekretář Mikulka o PG 2017: Těší mě velký zájem týmů, účast Číny a Ukrajiny, problémem byla kontumace

19.07.2017 | zik

Foto: Jan Mikulka
Čtrnácté Prague Games jsou úspěšně za námi. Opět byla k vidění spousta památných zápasů a dojemných příběhů, třebaže by se jistě našly i jemné vady na kráse. Přečtěte si, jak turnaj hodnotil jeden z jeho hlavních organizátorů, sekretář Jan Mikulka.

Jaké máte z turnaje dojmy?

Letošní ročník turnaje PG poprvé překročil hranici 400 hrajících týmů. Velmi nás těší, že zájem je tak obrovský, i když to na druhou stranu přináší i velký tlak na celou organizaci turnaje. Poprvé jsme hráli novým herním systémem A a B finále, který chceme pro příští ročník ještě vylepšit. Celý turnaj si teď s odstupem pár dní budeme v rámci organizačního štábu vyhodnocovat. Budeme se bavit o tom, co se nám povedlo, ale i o tom, co se nepovedlo a kde se můžeme zlepšovat.
 

Co tedy se nejvíce povedlo? Z jakých věcí a momentů máte dobrý pocit?

Jak jsem již říkal, těší náš zájem klubů hrát na našem turnaji. Dle prvních ohlasů z České republiky, Švédska a Švýcarska byl velmi pozitivně vnímán i nový herní systém turnaje. Dobrý, dokonce velmi dobrý pocit mám z práce všech dobrovolníků. Tím, že nám narostl počet týmů a poměrně dramaticky i počet zápasů, byl tlak na jejich práci zase vyšší. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat.

 

Na čem naopak bude potřeba do budoucna zapracovat?

Zapracovat budeme muset primárně na našem výsledkovém online systému. Zaznamenali jsme spoustu připomínek, bereme si z nich ponaučení, víme, že nás zde tlačí bota. Určitě se budeme věnovat i vylepšení našeho nového herního systému a nárůst počtu týmů nás neustále nutí se dívat i po nových herních místech

 

Co říkáte na příběhy týmů z daleké Číny i Ukrajiny?

Jsme velice rádi, že jsme mohli přivítat první tři čínské týmy a ve spolupráci s naším partnerem ZUG UNITED i týmy z Ukrajiny. Turnaj Prague Games není jen o hraní, ale dlouhodobě i o kulturním poznávání jednotlivých zemí. Start těchto týmů v rámci našeho BOOST UP! programu budeme i nadále velmi intenzivně propagovat.

 

Finálový den měl jednu kaňku, a tou byla kontumace ve finále B13 mezi Vítkovicemi a Ostravou. (Více čtěte zde.Co si o této věci myslíte?

Tato událost je pro mě jednoznačně největším problémem letošního ročníku Prague Games 2017. Je mi velmi líto hráčů obou finálových soupeřů, výsledky by se měly rozhodovat především na hřišti. Nemám pocit, že by se ze strany trenérů Vítkovic jednalo o úmyslné porušení pravidel - byl jsem u oznámení výsledku protestu, proto si dovolím prezentovat tento názor. Na druhou stranu si myslím, a nechci nikomu sahat do svědomí, to mi v žádném případě nepřísluší, že se celé situaci dalo předejít. Stačilo trenéry Vítkovic upozornit. Jsme mládežnický turnaj, byl bych velmi rád, aby děti měly na turnaj hezké vzpomínky a spíše jsme se bavili o příbězích vzájemné pomoci a tolerance jako v případě ZUG UNITED a ukrajinských týmů, a ne o kontumacích. Pro nás, pořadatele, je zde jednoznačný úkol - zrušení věkových výjimek.

 

Jak hodnotíte spolupráci s hračkářstvím Hamleys?

Určitě bych chtěl hračkářství Hamleys poděkovat. Jsme na začátku naší spolupráce, ale ohlasy jsou příznivé. Chtěli jsme registraci oživit, a to se myslím povedlo.

 

Na co se můžou hráči i fanoušci těšit na příštích PG? 

Doufám, že pár takových věcí jistě bude. Ale musíme se o nich nejdříve uvnitř organizačního štábu pobavit. Dejte nám čas do září, října, vše se určitě včas dozvíte.
Add Comment
Ilona Baboráková
Za Florbalovou akademii Mladá Boleslav G12 děkujeme za výbornou organizaci i za otevření kategorie pro malé hráčky. Naše malé holky si celý turnaj náležitě užily a navíc získaly neocenitelné zkušenosti s mezinárodním florbalem.
Posted on 7/20/17 7:18 PM.