HISTORICAL RESULTS

2016

378 teams from 12 countries

Belgium, Finland, Germany, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Slovakia, Slovenia, Sweden, Switzerland and Czech Republic

 

B12
1. Florbal Chodov Blue CZE
2. Seeland Selection SUI
3.-4. Paskov Saurians CZE
  1.MVIL Ostrava CZE

 

B13
1. Fbš Hattrick Brno CZE
2. 1.AC Uherský Brod CZE
3.-4. 1. SC TEMPISH Vítkovice CZE
  SK Florbal Benešov CZE

 

G14
1. Northern Stars G14 FIN
2. SK Dvojka Praha CZE
3.-4. Zug United White SUI
  Zug United Red SUI

 

B14
1. Florbal Chodov Blue CZE
2. Loiske FIN
3.-4. Nokian KrP Stars FIN
  P02 Tigers Red SWE

 

B15
1. IBK Vöikers SWE
2. FBŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
3.-4. Oilers NG01 FIN
  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava CZE

 

G16
1. IBK Nacka Wallenstam SWE
2. Northern Stars 2000 FIN
3.-4. Belle Barkaby IF SWE
  TFC Angels SWE

 

B16
1. Team Swiss U17 White SUI
2. Florbal Chodov blue CZE
3.-4. Lillån IBK SWE
  Älvsjö AIK P00 SWE

 

G18
1. Northern Stars G18 FIN
2. IBK Nacka Wallenstam SWE
3.-4. Zug United Red SUI
  Fbk Kométa Spišská Nová Ves SVK

 

B18
1. Tatran Střešovice red CZE
2. SV Floorball St. Gator SUI
3.-4. Team Swiss U17 Red SUI
  Huddinge IBS Red SWE

HISTORICAL RESULTSVÝSLEDKY

2015

359 teams from 9 countries

Finland, Latvia, Germany, Norway, Slovakia, Sweden, Switzerland, United States of America, and the Czech Republic

B12
1. IK Sirius IBK SWE
2. Zug United B12 red SUI
3.-4. FBŠ Hattrick Brno A CZE
  FbO Florko Kosice SVK

 

B13
1. HFC S - Parta CZE
2. Zug United B13 Red SUI
3.-4. ŠSK Očov CZE
  Ingarö IF SWE

 

G14
1. Pirkat G01-02 FIN
2. PSS Hornets 01 FIN
3.-4. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
  Huddinge IBS F01 Red SWE

 

B14
1. Esport Oilers NG01 FIN
2. Zug United B14 Red SUI
3.-4. SC Urbans 01 FIN
  Tatran Střešovice CZE

 

B15
1. Nykvarn IF SWE
2. ATU Košice SVK
3.-4. Älvsjö AIK P00 SWE
  Västerhaninge IBK SWE

 

G16
1. Northern Stars G16 White FIN
2. Warberg IBF SWE
3.-4. SKIBK F99 SWE
  Täby FC SWE

 

B16
1. Floorball Köniz SUI
2. Skoghall IBK SWE
3.-4. IK Sirius IBK Black SWE
  Åkersberga IBF SWE

 

G18
1. Tatran Střešovice CZE
2. FbŠ Bohemians CZE
3.-4. Florbal Chodov CZE
  FBC ČPP BONUSIA Ostrava CZE

 

B18
1. Team Oxdog FIN
2. Tatran Střešovice CZE
3.-4. Sokol Pardubice CZE
  Florbal Ústí CZE

 

HISTORICAL RESULTS

2014

 

332 teams from 12 countries

Finland, Hungary, Germany, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden, Switzerland, Czech republic, Denmark a Slovenia

B12
1. Tatran Střešovice red RED
2. HFC S-Parta Praha CZE
3.-4. Oilers Blue FIN
  Zug United Red CZE

 

B13
1. Dům dětí a mládeže Praha 7 Bohemka CZE
2. Happee FIN
3.-4. Zug United White SUI
  Zug United Red SUI

 

G14
1. Täby FC Black SWE
2. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
3.-4. Herbadent SJM Praha 11 CZE
  FbC 98 Chomutov CZE

 

B14
1. Black Angels CZE
2. Erä Millennium FIN
3.-4. Alvsjo AIK P00 SWE
  Dogs Juniors FIN

 

B15
1. Dům dětí a mládeže Praha 7 Bohemka CZE
2. AIK Svart SWE
3.-4. Floorball Koniz SUI
  FBŠ Kerio Plzeň CZE

 

G16
1. M-team FIN
2. Elite Praha team DDM P6 CZE
3.-4. Lindome IBK F98 Swe
  Northern Stars FIN

 

B16
1. Sirius IBK SWE
2. Zug United Blue SUI
3.-4. Tungelsta IF P98 SWE
  Sampo IF FIN

 

G18
1. Eastside FIN
2. TJ JM Chodov FIN
3.-4. Lindas Waves SWE
  Elite Praha team DDM P6 CZE

 

B18
1. Dům dětí a mládeže Praha 7 Bohemka CZE
2. Lindas Waves Black SWE
3.-4. FBC ČPP Software Ostrava CZE
  SV Floorball St. Gators SUI

 

2013

 

319 teams from 14 countries

Finland, Latvia, Hungary, Germany, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden, Switzerland, Ukraine, Singapore, Czech republic and Slovenia

B12
1. SC Urbans 01 FIN
2. Steelers-jsb Black FIN
3.-4. intelligence Bulldogs Brno CZE
  HFC-S Parta CZE

 

B13
1. FBŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
2. FBŠ Hattrick Brno CZE
3.-4. Black Angels CZE
  Bogdau Stupava SVK

 

G14
1. RSB FIN
2. Täby IS SWE
3.-4. Alvsjo AIK F99 SWE
  NTS FK-ZŠ Nemšová SVK

 

B14
1. Steelers Gold FIN
2. TJ JM Chodov CZE
3.-4. FoSu99 FIN
  Farjestadens IBK SWE

 

B15
1. Sampo IF FIN
2. Tungelsta IF SWE
3.-4. Zug United Blau SUI
  FBK Devils Sokol Valašské Klobouky CZE

 

G16
1. Huddinge IK SWE
2. Elite Praha CZE
3.-4. Zug United SUI
  Rotebro IS IBK SWE

 

B16
1. Team Oxdog FIN
2. 1. SC WOOW Vítkovice CZE
3.-4. Marstrand P97 SWE
  Tatran Střešovice CZE

 

G18
1. Eastside FIN
2. Loisto FIN
3.-4. TJ JM Chodov CZE
  NTS FK-ZŠ Nemšová CZE

 

B18
1. FBŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
2. SC Sonics FIN
3.-4. Lindas Waves Black SWE
  FbK Horní Suchá CZE

 

2012

 

317 teams from 11 countries

Czech Republic, Finland, Hungary, Germany, Latvia, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
2. Black Angels CZE
3.-4. TJ JM Chodov CZE
  1. SC WOOW Vítkovice CZE

 

B13
1. ATU Košice SVK
2. Steelers Platinum 99 FIN
3.-4. Zug United B13 SUI
  Kekavas Bulldogs LAT

 

G14
1. Pixbo Wallenstam IBF SWE
2. Täby SWE
3.-4. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
  FA ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav "M" CZE

 

B14
1. Huddinge IBS B14 black SWE
2. AIK P98 SWE
3.-4. TJ Znojmo CZE
  Täby FC Bla SWE

 

B15
1. Team Oxdog FIN
2. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
3.-4. SFK TJ Slovan Havířov CZE
  Huganda IF SWE

 

G16
1. FBI Tullinge F96 SWE
2. Täby IS SWE
3.-4. Elite Praha team Future DDM P6 CZE
  S.K. P.E.M.A. BCC Opava CZE

 

B16
1. FbŠ Bohemians DDM P7 CZE
2. FBC ČPP Remedicum Ostrava CZE
3.-4. Tyresö Trollbäcken IBK SWE
  Huddinge IBS SWE

 

G18
1. Loisto FIN
2. Crackers FIN
3.-4. FbŠ Bohemians CZE
  FBC Liberec CZE

 

B18
1. Loiske Sunshine FIN
2. SC Sonics FIN
3.-4. Tyresö Trollbäcken IBK P-95 SWE
  TJ JM Pedro Perez Chodov CZE

 

2011

 

288 teams from 10 countries

Czech Republic, Finland, Hungary, Germany, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. RURU Gold FIN
2. SŠSZČ Nižná SVK
3.-4. Zug United B12 Rot SUI
  FBŠ Hattrick Brno CZE

 

G14
1. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
2. FBI Tullinge SWE
3.-4. Fbk Tvrdošín SVK
  Taby IS IBF F-97 SWE

 

B14
1. Bele Barkarby IF Blafl SWE
2. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
3.-4. Nacka Wallenstam IBK SWE
  x3m team SSK Future CZE

 

B15
1. Huddinge IBS P96 SWE
2. IK Sirius IBK SWE
3.-4. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
  FBC Nové Město nad Metují CZE

 

G16
1. Täby IS IBF SWE
2. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
3.-4. Tatran Střešovice CZE
  Linköping Innebandy SWE

 

B16
1. SC Sonics FIN
2. Pixbo Wallenstam 1 SWE
3.-4. Ankarsvik BK SWE
  Tyresö Trollbäcken IBK SWE

 

G18
1. TJ JM Chodov – White CZE
2. Pixbo Wallenstam IBF SWE
3.-4. Polska U19 POL
  FBC Liberec CZE

 

B18
1. Tatran Střešovice CZE
2. 1. SC WOOW Vítkovice CZE
3.-4. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 CZE
  FBC Remedicum Ostrava žlutÍ CZE

 

2010

 

262 teams from 12 countries

Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Russia, Singapour, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. Huddinge IBS SWE
2. SSK Future CZE
3.-4. FBC BiX Ostrava CZE
  TJ VHS Znojmo CZE

 

G14
1. Tatran Střešovice CZE
2. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
3.-4. Billingsfors IK SWE
  SB Naantali FIN

 

B14
1. SSK Future CZE
2. FBC Ostrava CZE
3.-4. FbŠ Bohemians CZE
  TJ JM Chodov CZE

 

G16
1. Täby IS SWE
2. Vendelsö IK SWE
3.-4. KaPa-65 FIN
  Hovshaga AIF SWE

 

B16
1. FbŠ Bohemians Praha CZE
2. Lioske Sunshine FIN
3.-4. SSK Future CZE
  Bulldogs Brno CZE

 

G18
1. IBK Alba SWE
2. TJ JM Chodov CZE
3.-4. FBC BiX Ostrava CZE
  FBŠ Bohemians CZE

 

B18
1. Tatran Střešovice CZE
2. FbŠ Bohemians Praha CZE
3.-4. AC Sparta Praha CZE
  SSK Future CZE

 

2009

 

230 teams from 8 countries

Czech Republic, Finland, Hungary, Norway, Poland, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. FbŠ Bohemians CZE
2. SK Florbal Benešov CZE
3.-4. RURU-Juniorisalibandy ry FIN
  Boo KFUM SWE

 

G14
1. FBI Tullinge Innebandy SWE
2. NTS FK-ZŠ Nemšová SVK
3.-4. FbC Asper Šumperk CZE
  Tatran Střešovice CZE

 

B14
1. Hagunda IF SWE
2. FbŠ Bohemians CZE
3.-4. FBC Pepino Ostrava CZE
  Tyresö Trollbäcken IBK Black SWE

 

G16
1. Täby IS SWE
2. FBC Engelholm SWE
3.-4. FBI Tullinge SWE
  Jönköpings IK SWE

 

B16
1. x3m team SSK Future CZE
2. Tatran Střešovice red CZE
3.-4. FbŠ Bohemians CZE
  FC Helsingborg SWE

 

G18
1. FBC Engelholm SWE
2. FBŠ Bohemians CZE
3.-4. Swiss-Czech-Mix SUI
  FBI Tullinge Innebandy SWE

 

B18
1. Bulldogs Brno CZE
2. FBC Engelholm Black SWE
3.-4. Tatran Střešovice red CZE
  Proflorbal team SSK Future CZE

 

2008

 

232 teams from 10 countries

Czech Republic, Finland, Germany, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. FbŠ Bohemians CZE
2. FBC Pepino Ostrava CZE
3.-4. TJ A-FbO Nižná SVK
  1. SC SSK Vítkovice CZE

 

G14
1. Hunyadi-Eger HUN
2. FBC Engelholm SWE
3.-4. FbC Asper Šumperk CZE
  Tatran Střešovice CZE

 

B14
1. Loiske Sunshine FIN
2. Nykvarn IF SWE
3.-4. FBT Karhut FIN
  Stenhagen KK SWE

 

G16
1. Holmsund City IBC SWE
2. Kadra Polsko U-16 POL
3.-4. FBC Engelholm SWE
  Billingsfors IBK SWE

 

B16
1. FT Trackers Capitals FIN
2. SSK Future CZE
3.-4. Karlstad IBF Blue SWE
  Billingsfors IBK SWE

 

G18
1. Pixbo Wallenstam SWE
2. FBC Crazy Girls Liberec CZE
3.-4. SSK Future CZE
  TJ JM Chodov CZE

 

B18
1. AIK IBF SWE
2. Huddinge IBS SWE
3.-4. SSK Future CZE
  Hagunda IF SWE

 

2007

 

191 teams from 11 countries

Czech Republic, Estonia, Finland, Germany, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Slovakia, Sweden, Switzerland

B12
1. Tyresö Trollbäcken IBK SWE
2. TJ A-FbO Nižná SVK
3.-4. FbŠ Bohemians CZE
  AC Sparta Praha-Florbal I CZE

 

G14
1. Täby IS SWE
2. GGS ENERGA Tabasco Osowa POL
3.-4. IBC Engelholm SWE
  FA Tygřice Mladá Boleslav CZE

 

B14
1. SSK Future CZE
2. Loiske Sunshine FIN
3.-4. Ingarö IF SWE
  FbŠ Bohemians CZE

 

G16
1. Pixbo Wallenstam IBK SWE
2. Strövelstorps IBK SWE
3.-4. Orminge Wallenstam IBK SWE
  Porvoon Salibandyseura FIN

 

B16
1. Huddinge IBS SWE
2. FBC Victoria Ústí n. Labem CZE
3.-4. Bulldogs Brno CZE
  SSK Future CZE

 

G18
1. 1.AC Uh. Brod CZE
2. Kadra U-18 Polsko POL
3.-4. IBC Engelholm SWE
  Endre If SWE

 

B18
1. SSK Future CZE
2. Wizards DDM Praha 10 CZE
3.-4. Torpedo Pegres Havírov CZE
  IBC Engelholm II SWE

 

2006

 

166 teams from 11 countries

Czech Republic, Estonia, Finland, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden and Switzerland

B12
1. FbŠ Bohemians Praha CZE
2. Pegres Torpedo Havířov CZE
3.-4. SK Florbal Benešov CZE
  FBC SGB Pepino Ostrava CZE

 

G14
1. FireBall Stupava SVK
2. GGS Energa Olimpia Osowa POL
3.-4. Zug United SUI
  IBC Engelholm SWE

 

B14
1. Zone team SSK Future CZE
2. Tapanilan Erä Hakkapeliitat FIN
3.-4. Värmdö IF SWE
  Bulldogs Brno CZE

 

G16
1. Hässelby Hawks SWE
2. SB Naantali FIN
3.-4. ZŠ Strž TJ Sokol Dvůr Králové CZE
  Kungälvs IBK SWE

 

B16
1. Arsta IK SWE
2. Vara IBK SWE
3.-4. Tyresö Trollbäcken IBK SWE
  FbŠ Bohemians Praha CZE

 

G18
1. FBC Lipník DT CZE
2. Zone team SSK Future CZE
3.-4. Strövelstorps IBK SWE
  SC SK Vítkovice CZE

 

B18
1. Tatran Střešovice CZE
2. IBC Engelholm SWE
3.-4. Arsta IK SWE
  1.SC SK Vítkovice CZE

 

2005

 

116 teams from 12 countries

Czech Republic, Finland, Georgia, Hungary, Latvia, Norway, Poland, Russia, Slovakia, Sweden, Switzerland and Ukraine

B12
1. SSK Future CZE
2. Huddinge Innebandy Team 93 SWE
3. FbŠ Bohemians Praha CZE

 

G14
1. FBC Wings Most CZE
2. Nizhy Novgorod FC RUS
3. SSK Future CZE

 

B14
1. SK JeMoBu CZE
2. Tatran Střešovice CZE
3. FBC SGB Pepino Ostrava CZE

 

G16
1. IFK Taby SWE
2. SSK Future CZE
3. Telge SIBK SWE

 

B16
1. SSK Future CZE
2. Torpedo Pegres Havířov CZE
3. Vara IBK SWE

 

G18
1. Tatran Střešovice CZE
2. FBC Lipník CZE
3. Forsby IB SWE

 

B18
1. RBK Goteborg SWE
2. SSK Future CZE
3. IBC Angelholm SWE

 

2004

 

88 teams from 7 countries

Czech republic, Finland, Latvia, Hungary, Poland, Russia and Sweden

B12
1. Lielvarde LAT
2. FBŠ Praha CZE
3. Akcent Sparta CZE

 

B14
1. Tatran Střešovice CZE
2. Akcent Praha CZE
3. FBC Pepino Ostrava CZE

 

B14
1. Tatran Střešovice CZE
2. Akcent Sparta Praha CZE
3. FBC Pepino Ostrava CZE

 

G16
1. Lielvarde LAT
2. Kungalvs Innebandy SWE
3. FBC Wings Most CZE

 

B16
1. FBC Pepino Ostrava CZE
2. TJ JM Chodov CZE
3. SKP Lilolica Nymburk CZE

 

G18
1. Tatran Střešovice CZE
2. Nizhny Novgorod RUS
3. Multi 75 Killers SWE

 

B18
1. SKP Litolica Nymburk Demons CZE
2. Kungalvs Innebandy CZE
3. FLK Maják Kladno CZE